До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний хронометрист
  • Генеральні медіа партнери
  • Партнери
  • Партнер дистанції 21 км
  • Благодійний партнер
  • Генеральний партнер
  • Спортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний партнер
  • Під патронатом

Новини

18.05.2020

Антикоронавірусна підбірка №7 від Клятого раціоналіста | Книга нобелівського лауреата, наукові меми та український YouTube

Позаду два місяці карантину. Якщо ви досі тримаєтеся та не піддаєтеся паніці – схоже на те, що ви керуєтеся здоровим глуздом та критичним мисленням. Тож ловіть нову антикоронавірусну підбірку від амбасадора критичного мислення в Україні, науково-популярного блогера, ведучого YouTube-каналу “Клятий раціоналіст” Артема Албула.

 

КНИГИ ТИЖНЯ:

“Та ви жартуєте, містере Фейнман”, Річард Фейнман. До дня народження фізика Річарда Фейнмана перечитував книгу, написану з його слів. Вона не стільки про науку, скільки про світогляд науковця, про щире захоплення науковим методом, про відкритість до нового. Книга змушує посміхатись і думати, що в наш час роблять далеко не всі.

“Доки світло не згасне назавжди”, Макс Кідрук. Український письменник Макс Кідрук презентує наступну книгу аж у 2021 році, тому з “Доки світло…” я не поспішав і навіть планував розтягнути її. Але сів і прочитав за добу, тому що інакше не можна було. Сплетіння реальних наукових теорій та фантастики, пропрацьовані герої та сюжет – здавалося б, і цього досить, щоб вважати роман крутим. Але за допомогою фірмового додатку ви зможете отримати доступ до мап місцевості, фотографій, додаткових сюжетних ліній та навіть початитися з персонажем. Мастрід!

 

ПАБЛІКИ ТИЖНЯ:

“Довколоботаніка” (https://www.facebook.com/dovkolabotanika/) та “Ботанік в кедах” (https://www.facebook.com/botanikukedax/)

Історія звичайної (на перший погляд) рослини, від якої неможливо відірватися. Наукові меми. Актуальні дослідження простими словами. Науковий співробітник Національного науково-природничого музею НАНУ Олексій Коваленко, адмін цих спільнот, кожного дня радує своїми дописами, які точно підвищать корисність вашої стрічки фейсбуку. А ботанічні огляди (це цікавіше, ніж може здатися) та не тільки виходять на однойменному каналі – “Довколоботаніка”, який теж раджу.

 

“Стромата” (https://www.facebook.com/stromatapage/)

Цей паблік адмінить цілий доктор біологічних наук – Леонід Горобець. Відразу помітна щира зацікавленість у дослідженнях світу навколо. Автор чудово пише про тварин та їхню взаємодію з людьми, палеонтологію, історію науки, але не обмежений лише цими темамим. І теж є науковим співробітником (старшим) природничого музею. Не музей, а кузня адмінів якась.

 

СЕРІАЛИ ТИЖНЯ:

“Пітьма”

Моя остання серіальна любов – німецький серіал виробництва “Netflix”. Його “європейськість” відчутна і додає серіалові шарму. Зовсім не глянцеві обличчя акторів – це круто. Ну а сюжет з часовими петлями та відсилками на астрофізичні гіпотези – просто топ. Але я реально більше переймався не питаннями цілісності часопростору, а сімейними та особистими проблемами героїв, настільки вдало вони прописані.

 

“Добрі передвісники”

Серіал за романом Террі Пратчетта та Ніла Ґеймана. Про друзів, ангела і демона, які полюбили людство, про небезгрішність небес та пасивність богів. А мене серіал підкорив британською атмосферою та грою Майкла Шина та Девіда Теннанта.

 

YouTube-КАНАЛИ ТИЖНЯ:

“Твоя підпільна гуманітарка”

Україномовний. Гуманітарний. Наукопоп. Це ж фантастика! Чудові Остап Українець та Євген Лір зробили канал, який не дозволить більше зводити наклепи на філологію, називаючи її псевдонаукою.

Моя улюблена рубрика – “квантова філологія” (крута назва, скажіть?), де викривають популярні міфи – про Велесову книгу абощо.

MariamBlog

Ютуб-канал голосової акторки та театральної критикині Мар’яни Янкевич. Її голос ви могли чути в купі україномовних озвучень, від “Ріка і Морті” до “Дивних див”. На каналі ж Мар’яна аналізує фільми (і це саме аналіз), оглядає українські комікси і ділиться процесом озвученням.

“Загін кіноманів”

Канал актора Віталія Гордієнка, звісно, на кінотематику. Якісні огляди вітчизняних фільмів та серіалів, інтерв’ю з акторами, добірки і так далі. А його відео про історію українського дубляжу та акторів озвучування – це велика робота, яка показує непростий шлях української мови до кінотеатрів.

 

МУЗИКА ТИЖНЯ:

“Latexfauna”

Творчість загалом та останній реліз “Kosatka”. Дуже кайфую від звучання та текстів. Гурт самобутній та атмосферний. Деякі пісні (Досілдниця, Космос) можу прослуховувати знову і знову.

“паліндром”

Дуууже атмосферно, проникливо, емоційно. А це, на секундочку, рідко почуєш про реп-виконавця. Зацініть і кліп “Весь день” і самі все зрозумієте.

 

P.S. А ми в Run Ukraine також рекомендуємо вам канал самого Артема – “Клятий раціоналіст”, де він розвінчує такі вже звичні нам міфи, перевіряє наукові лайфхаки і доступною мовою розповідає про цікавинки зі світу науки. А ви знали, що кавун – НЕ ЯГОДА?