До старту
залишилось
sponsor
 • Офіційний хронометрист
 • Генеральні медіа партнери
 • Партнери
 • Партнер дистанції 21 км
 • Благодійний партнер
 • Генеральний партнер
 • Спортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний партнер
 • Під патронатом

Новини

27.06.2021

Різні сторони  6-го МОЛОКІЯ ЛЬВІВСЬКИЙ ПІВМАРАФОН 2021:  трагічний випадок та тисячі фінішерів. Як відбувся захід

27 червня 2021 року у центрі Львова, після дворічної перерви, відбувся 6-й МОЛОКІЯ ЛЬВІВСЬКИЙ ПІВМАРАФОН 2021, організований компанією Run Ukraine. Загалом у події взяло участь 2320 учасників з 19 країн світу. 

 

На жаль, під час заходу стався трагічний випадок: зупинилося серце 23-річного учасника півмарафонської дистанції Микити.  Хлопець подолав майже 21 км та втратив свідомість за 200 м до фінішу. Це сталося за кілька метрів від посту першої домедичної допомоги, тож поміч була надана миттєво. Надалі протягом години медики проводили реанімаційні заходи, але врятувати життя учасника не вдалося.

 

“Сьогодні відбувся трагічний випадок, адже ми втратили одного з бігунів, а хтось – сина та друга. Від імені команди, партнерів та учасників заходу висловлюємо співчуття сім’ї та близьким.  Команда Run Ukraine на зв’язку з рідними і готова надати всебічну допомогу, у тому числі фінансову.  Сьогодні погодні умови саме для півмарафонської дистанції були сприятливі: вони стартували за температури 17 градусів тепла,  а на фініші було близько 25 градусів. Детально причини смерті стануть відомими після судмедекспертизи” – прокоментував генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.

 

Життя та здоров’я всіх учасників заходу застраховано. Відповідальними за стан здоров’я учасників під час проведення заходу є самі учасники. Зі свого боку Run Ukraine гарантує медичну підтримку бігунів на трасі, сьогодні її забезпечувало 13 карет швидкої допомоги, 5 представників мото-допомоги та 32 волонтера першої домедичної допомоги.

 

“Жахлива новина те, що сталося сьогодні. Висловлюємо свої співчуття рідним та запевняємо, що усі висновки з цієї трагедії будуть враховані. Правоохоронні органи вже займаються цією ситуацією, ми, як міська влада, будемо всіляко сприяти розслідуванню”, прокоментував подію Андрій Москаленко, перший заступник львівського міського голови.

 

Подія відзначилася новим рекордом серед чоловіків. Його встановив переможець заходу на дистанції 21 км Віталій Шафар. 39-річний спортсмен вже на 2-му кілометрі вирвався у лідери і надалі всю дистанцію біг наодинці, з кожним кілометром лише збільшуючи відрив від суперників. Зрештою дистанція 21.0975 км підкорилася Віталію за 1:06:10, що на 36 секунд швидше за попередній рекорд.

 “Я вперше беру участь у Львівському півмарафоні. Сьогодні бігло два-три чоловіка, рівень яких десь близько збірної України, немає конкурентів тут зараз. З першого-другого кілометра я вибіг у лідери. Дуже мотивували підтримувати темп двірниці, які казали: «Чого Ви тут бігаєте, півмарафон проводиться», не знали, що це і є півмарафон, також така архітектура, музеї, будинки. Я кайфував на трасі під час бігу”, — поділився емоціями після фінішу переможець Віталій Шафар.

 

Другим серед чоловіків фінішував Богдан Семенович, його час 1:08:24, третім — Дмитро Дідоводюк — 1:09:36.

 

Більш видовищною і напруженою виявилась боротьба за перемогу серед жінок. 15 кілометрів дистанції Наталя Семенович та Тетяна Вілісова бігли плече в плече, не відпускаючи одна одну більш, ніж на 2 секунди. І лише завдяки фінішному прискоренню на останніх 300 метрах Наталя Семенович вирвала перемогу, випередивши суперницю на 8 секунд. Переможний час Семенович — 1:18:28, у Вілісової — 1:18:37, третьою фінішувала Тетяна Вернигор – 1:20:50.

 

Абсолютні переможці на кожній з дистанцій серед жінок та чоловіків отримали  грошові винагороди — загальний призовий фонд змагання складає 70 тисяч гривень. Призи також отримали переможці у вікових групах, командних забігах та естафеті. Всі учасники, які подолали свою дистанцію, отримали пам’ятні медалі фінішера.

 

Взяти участь у заході міг будь-хто, для цього потрібно було зареєструватися на сайті. Серед відомих людей у заході взяв участь заступник фонду держмайна України Костянтин Кошеленко, депутат КМДА Максим Нефьодов, співачка Світлана Сафронова (гурт A.R.M.I.A.). 

 

В рамках заходу відбулися індивідуальні забіги на 21 км, 10 км та 4,2 км, командні змагання, естафета, дитячі старти (1000 м, 500 м та 100 м) та сімейний забіг (1,6 км). Також у межах 6-й МОЛОКІЯ ЛЬВІВСЬКИЙ ПІВМАРАФОН 2021 відбувся забіг для ветеранів АТО/ООС — «Ветеранська десятка». Участь у цьому забігу безкоштовна. 

 

Найстаршим учасником заходу став 70-річний Анатолій Коляновський (№1184) — він здолав 21 км. Наймолодшому учаснику один рік.

 

Цього року  6-й МОЛОКІЯ ЛЬВІВСЬКИЙ ПІВМАРАФОН 2021 приєднався до благодійної ініціативи, мета якої — врятувати життя маленької львів’янки Вікторії Полюги, яка має рідкісне генетичне захворювання СМА (спінальна м’язова атрофія). Аби врятувати дитину, потрібно зібрати понад 65 млн грн. на найдорожчий укол у світі. 

 

6-й МОЛОКІЯ ЛЬВІВСЬКИЙ ПІВМАРАФОН 2021 — другий етап Бігової Ліги Українських Мейджорів від Run Ukraine.

 

Бігова Ліга включає п’ять заходів:

 

Переможці дистанції 21.0975 км в абсолюті: 

 

Чоловіки:

 1. Віталій Шафар – 1:06:10
 2. Богдан Семенович – 1:08:24
 3. Дмитро Дідоводюк – 1:09:36
 4. Олександр Ченікало – 1:11:00
 5. Костянтин Коляда – 1:14:11

 

Жінки: 

 1. Наталія Семенович – 1:18:29
 2. Тетяна Вілісова – 1:18:37
 3. Тетяна Вернигор – 1:20:50
 4. Олеся Дідоводюк – 1:24:19
 5. Анна Волкова – 1:32:45

 

Організатор — Run Ukraine

Титульний партнер — Молокія

 

Довідка:

Молокія — Компанія «Молокія» – це велика сім’я, в якій немає зайвих людей. Усі свої. І вже двадцять років ми разом робимо чесні молочні продукти, в яких теж нема нічого зайвого. Мабуть, інакше ми просто не можемо.

 

Run Ukraine — організатор наймасштабніших бігових заходів України. З 2010 року компанія провела понад 30 міжнародних змагань для любителів бігу та спортивних ентузіастів.

Місія Run Ukraine — організовувати спортивно-масові події найвищого рівня, надихати і мотивувати людей займатися бігом.

 

Контакти для ЗМІ:

email: [email protected]

 

Вікторія Веремієнко

тел.: 067 995 2767

email: [email protected]